Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Tchaj-wan: Malá Čína s unikátním bambusovým mrakodrapem ESO travel na Novinky.cz
Tchaj-pej 101 – to je označení budovy, která byla od svého dokončení v roce 2004 do ledna 2010 nejvyšší budovou planety...
Největší stavby světa: Město ve věži, šejkův palác a továrna na Boeingy ESO travel na Novinky.cz
Současným rekordmanem je pekingský letištní Terminál 3 postavený kvůli letním olympijským hrám...
Super výlet vlakem: Z Pekingu do Tibetu nejvýše položenou železnicí světa ESO travel na Novinky.cz
Vysoko na tibetské náhorní plošině se vine nejvýše položená železnice světa. Cesta po ní se blíží cestování časem...

Vítá vás Čína

Čína - návštěva této proslulé „Říše středu” pro Evropana zdaleka neznamená pouze překonání mnoha hor, řek, moří, oceánů, států a časových pásem. Zde se totiž ocitáte bez nadsázky v naprosto jiném, zvláštním světě – ať už jde o jazyk, kulturu, společenské uspořádání nebo světový názor.

Přímo před vašima očima se tu v těsném sepětí prolíná dávná minulost s nejžhavější přítomností, jako by k sobě zcela nerozlučně patřily. Jen pár minut od moderního hotelu se buvoli lopotí při práci v rýžových polích. Farmář se synem tlačí společnými silami primitivní vozík, na kterém mají asi půl tuny zelí a míří si to k tržišti. Umělci v moderní továrně kopírují tisíce let staré krajinky, které pak prodávají turistům s kreditními kartami. To všechno je dnešní Čína.

Pokud zvažujete návštěvu Číny, jste na správném místě. Na těchto stránkách naleznete všechny potřebné informace, rady, tipy a seznámení se s nejzajímavějšími místy této prastaré civilizace. Mezi nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa Číny patří určitě její hlavní město Peking jako jedno ze středověkých a zároveň moderních měst Číny. Dalším vhodným místem pro turistickou návštěvu je Šanghaj - jedno z nejrušnějších a nejzámožnějších měst Číny.Články o Číně:

4 věci, kterými vás Chrám nebes určitě zaujme

4 věci, kterými vás Chrám nebes určitě zaujme

23.10.2019 Vendula Vrablová

Chrám nebes patří společně se Zakázaným městem mezi nejvýznamnější památky Číny. Chrám, který vlastně není tak úplně chrámem, jakožto komplexem taoistických chrámů, jehož počátky sahají až do 15. století, najdete v historické části Pekingu. 

Celý článek »

5 zajímavostí, které jste nevěděli o terakotové armádě

5 zajímavostí, které jste nevěděli o terakotové armádě

05.09.2019 Vendula Vrablová

Když obyvatelé vesnice Si-jang hloubili studnu, propadli se do obří jámy. Po pocitech prvotního zmatku je vystřídal šílený šok. Z ničeho nic se kolem nich totiž vyrojily tisíce vojáků v plné zbroji. 

Celý článek »

5 zajímavostí o Guilinu, o kterých jste určitě neslyšeli

5 zajímavostí o Guilinu, o kterých jste určitě neslyšeli

10.08.2019 Vendula Vrablová

Guilin – hlavní město čínské provincie Guanxi (Kuan-si), bylo dříve důležitým obchodním střediskem na kanálu spojujícím Perlovou řeku s Dlouhou řekou. Dnes už patří spíše mezi turistická lákadla. Co tady navštívit? Máme pro vás pět tipů!

Celý článek »

« Novější články