Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Tchaj-wan: Malá Čína s unikátním bambusovým mrakodrapem ESO travel na Novinky.cz
Tchaj-pej 101 – to je označení budovy, která byla od svého dokončení v roce 2004 do ledna 2010 nejvyšší budovou planety...
Největší stavby světa: Město ve věži, šejkův palác a továrna na Boeingy ESO travel na Novinky.cz
Současným rekordmanem je pekingský letištní Terminál 3 postavený kvůli letním olympijským hrám...
Super výlet vlakem: Z Pekingu do Tibetu nejvýše položenou železnicí světa ESO travel na Novinky.cz
Vysoko na tibetské náhorní plošině se vine nejvýše položená železnice světa. Cesta po ní se blíží cestování časem...

Vítá vás Čína

Čína - návštěva této proslulé „Říše středu” pro Evropana zdaleka neznamená pouze překonání mnoha hor, řek, moří, oceánů, států a časových pásem. Zde se totiž ocitáte bez nadsázky v naprosto jiném, zvláštním světě – ať už jde o jazyk, kulturu, společenské uspořádání nebo světový názor.

Přímo před vašima očima se tu v těsném sepětí prolíná dávná minulost s nejžhavější přítomností, jako by k sobě zcela nerozlučně patřily. Jen pár minut od moderního hotelu se buvoli lopotí při práci v rýžových polích. Farmář se synem tlačí společnými silami primitivní vozík, na kterém mají asi půl tuny zelí a míří si to k tržišti. Umělci v moderní továrně kopírují tisíce let staré krajinky, které pak prodávají turistům s kreditními kartami. To všechno je dnešní Čína.

Pokud zvažujete návštěvu Číny, jste na správném místě. Na těchto stránkách naleznete všechny potřebné informace, rady, tipy a seznámení se s nejzajímavějšími místy této prastaré civilizace. Mezi nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa Číny patří určitě její hlavní město Peking jako jedno ze středověkých a zároveň moderních měst Číny. Dalším vhodným místem pro turistickou návštěvu je Šanghaj - jedno z nejrušnějších a nejzámožnějších měst Číny.Články o Číně:

Pekingské hutongy – místo, kde se nespěchá a čas plyne přirozeněji

Pekingské hutongy – místo, kde se nespěchá a čas plyne přirozeněji

15.07.2019 Vendula Vrablová

Samotný název „hutong“ pochází z mongolštiny a znamená studnu, kolem níž se rozvíjel život. Setkat se s ním můžete prakticky po celé Číně. Největší koncentrace hutongů je ale nepochybně v hlavním městě Pekingu. 

Celý článek »

Konfuciův chrám byl vystavěn na počest prvního čínského filosofa

Konfuciův chrám byl vystavěn na počest prvního čínského filosofa

10.06.2019 Vendula Vrablová

Druhý největší chrám významného čínského filosofa Konfucia (ten největší je vystavěn v jeho rodišti v Qufu) najdete v Pekingu. Ačkoli není součástí přímo centra města, místní agentury sem pořádají časté výlety, takže není problém se sem dopravit několikrát denně.

Celý článek »

Moderní Peking: tyhle stavby vám vyrazí dech

Moderní Peking: tyhle stavby vám vyrazí dech

21.05.2019 Vendula Vrablová

Oblíbený cíl turistů – Peking se doslova rozrůstá před očima. Místo, kde se snoubí starobylá architektura s nesmírně moderními prvky, by si proto neměl nechat ujít žádný cestovatel. Co v moderním Pekingu navštívit? Tady je pár tipů.

Celý článek »   |   komentářů (1)

« Novější články